Budujeme infraštruktúru pre cyklodopravu

Pridané: 31.08.2022 15:08:20

Autor: Peter

Cyklistická doprava v mestách je jedným z najrýchlejších spôsobov premiestnenia z bodu A do cieľa. Vyhýbate sa zápcham, hľadaniu parkovania pre svoje auto, prestupom medzi spojmi mestskej alebo prímestskej dopravy. Jazda bicyklom šetrí Váš čas, robí niečo pre Vaše zdravie a vy robíte čosi pre životné prostredie nás všetkých. Budovanie podmienok je preto nesmierne dôležité a teší nás, že Stredná priemyselná škola strojnícka v Prešove, ktorej zriaďovateľom je  Prešovský samosprávny kraj, vybudovala pre svojich študentov, zamestnancov a návštevníkov pri vstupe do budovy stojany na bicykle.

Sme si istí, že bicykle, podobne ako v zahraničí, by mali v rámci našich slovenských miest patriť k jedným z primárnych dopravných prostriedkov, a to aj z dôvodu, že sa zaraďujú medzi najekologickejšie druhy dopráv.

V aktuálnom školskom roku 2022/2023 plánuje SPŠ strojnícka Prešov v rámci svojej mimoškolskej činnosti realizovať záujmový cyklistický krúžok, v ktorom žiaci získajú nové vedomosti aj zručnosti v oblasti údržby bicykla. Venovať sa budú i téme cykloturistiky.